Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania – Website | April 24, 2014

Scroll to top

Top

Merkato

SKY – Thohir kerkon nje Cambiasso ne Madrid. Emri i duhur eshte

23/04/2014, 15:33 |

Erick Thohir kerkon nje Cambiasso. Jo Cuchu-n, me te cilin akoma nuk eshte folur per rinovim, por nje lojtar qe mund te kete impaktin qe kishte Cambiasso ne 2004: kosto e ulet dhe shume ‘pune’.

Presidenti … Lexo me shume

Nilton: “Me entuziasmon interesimi i Inter. Eshte e bukur qe…”

23/04/2014, 13:38 |

Nilton mesfushor i Cruzerio, eshte nje nga emrat me te nxehte per mesfushen e ardshme zikalter. Vete lojtari e vlereson shume interesimin e shoqerise zikalter: “Kam lexuar per zerat qe qarkullojne per mua dhe Interin. Falenderoj te gjithe, … Lexo me shume

Takim Perez-Thohir ne Madrid per Morata. Atletico ofron Villa, por…

21/04/2014, 15:51 |

Thohir dhe Perez do te takohen ne Madrid me rastin e konferences per shtyp per ndeshjen midis legjendave te dy skuadrave. Sic evidenton SportMediaset, nuk do te jete vetem nje takim qe do te siguroje raportet e mira ndermjet dy … Lexo me shume

Sky – Inter, ne vere ne kerkim te nje sulmuesi, por jo vetem. Icardi, Milito, Botta dhe Belfodil…

20/04/2014, 16:54 |

Ne sulm! Inter kete vere do te punoje per te blere nje sulmues: emrat jane gjithnje ato te Torres, Dzeko dhe Morata. “Per lojtarin spanjoll nevojitet ndihma e Chelsea qe duhet ta jape ne forme huazimi duke qene se ka … Lexo me shume

Gazzetta – Inter ka ne dore Nilton. Tani eshte ne pritje te…

18/04/2014, 11:12 |

Sulm dhe mesfushe. Keto jane dy repartet ku do te perqendrohet merkatoja e Interit per sezonin e ardhshem.

Persa i perket mesfushes, ne shenimet e Ausilios dhe bashkepunetoreve te tij, jane prej kohesh emra te rendesishem. … Lexo me shume

GdS – Inter-Juve, cfare dueli per Dzeko dhe Morata!

18/04/2014, 10:47 |

Nga njera ane Edin Dzeko, dhe nga ana tjeter Alvaro Morata jane midis interesimit te dy klubeve, Inter dhe Juventus. Kete e zbulon Gazzetta dello Sport. “Si per golashenuesin e Manchester City edhe per sulmuesin e Realit, Inter … Lexo me shume

Nga Spanja – Morata ka zgjedhur Interin per te ardhmen

17/04/2014, 15:44 |

Presidenti Thohir, e ka permendur disa here emrin e Alvaro Morata si perforcim te mundshem per sulmin, duke e percaktuar si nje “perforcim te mirepritur”. Nga Spanja vijne sinjale qe lojtari jo vetem qe do te lere Madridin, … Lexo me shume

Ne France: Lavezzi mund te largohet. Eshte duel Inter-Galatasaray

17/04/2014, 14:13 |

Inter ne janar ishte afer Ezequiel Lavezzi. Lojtari i PSG, ne rast se do te transferohet Hazard ose Reus ne fund te sezonit, mund te largohet nga PSG. Portali Les Transferts raporton qe mbi argjentinasin eshte i interesuar … Lexo me shume

Po lind Interi i ri: 14 lojtare te sigurte, 5 blerje dhe 2 te pasigurte…

17/04/2014, 13:21 |

Nje nder klubet Italiane me te gjalla ne merkato sigurisht qe eshte Interi, klubi i Erick Thohir po leviz qe tani per merkaton e veres qe te formoje nje skuader te denje per sezonin qe vjen. Presidenti i … Lexo me shume

Thohir i papermbajtshem: Deshiron nje sulmues te madh dhe ka ne dore Nilton. Por ne liste…

17/04/2014, 12:50 |

Gazzetta dello Sport ka bere nje analize te merkatos se Interit duke cituar fraza te thena nga Presidenti Thohir gjate dites se djeshme. Ja cfare shkruan e perditshmja Italane:

Pas teknikut, tashme e ka radhen skuadra. … Lexo me shume

Agj. Vietto: “Nuk me habit interesimi i Interit. Duhet te nxitojne sepse…”

16/04/2014, 14:23 |

Ne mikrofonat e IlSussidiaro.net, Jorge Cysterszpiller, agjenti i te riut Luciano Vietto, flet per te ardhmen e argjentinasit ne pronesi te Racing Avallaneda, qe pelqehet shume nga Interi:

Vietto-Interi, eshte e vertete?  “Lojtari pelqehet nga shume … Lexo me shume

Edhe Everton per Ince. Dhe nderkohe Pullis e llaston.

16/04/2014, 14:04 |

Javen e kaluar eshte rikthyer emri i Tom Ince per merkaton verore zikalter. Nga Angli vijne lajme per konkurrencen, e cila do te jete e ashper: mbi djalin e Paul Ince eshte vene ne ndjekje Everton, Tottenham, Newcastle … Lexo me shume

Toro interesohet per Livajan: qe ne javen ne vazhdim…

16/04/2014, 13:51 |

Torino, midis te tjerave, mendon te “rrembeje” per sezonin e ardhshem kroatin Marko Livaja-n. Sipas asaj qe raporton Tuttosport dhe, mesa duket, dicka ne javet ne vazhdim mund te levize, duke pare qe as Atalanta dhe as Interi … Lexo me shume

Inter udheton ne Spanje jo vetem per Moraten. Ausilio…

16/04/2014, 12:54 |

Udhetimi ne Madrid i Erick Thohir mund te mos kete si objektiv vetem Alvaro Morata-n.

Ne thelb, nese do te vinte nje oferte e rendesishme per Icardin, Interi do te mendohej, pasi mund te investonte mbi … Lexo me shume