Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania – Website | April 17, 2014

Scroll to top

Top

Merkato

CdS – Nilton, kemi marreveshje: mbyllet brenda 15 ditesh

12/04/2014, 10:57 |

Inter ka Nilton ne dore, kete e siguron Corriere dello Sport. “Drejtuesit zikalter duan te mbyllin transferimin ne 10-15 ditet e ardhshme per te shmangur surprizat qe ne kete pike veshtire se mund te kemi sepse konkurrenca me … Lexo me shume

Nga Angli: Obi Mikel, Inter ne pole position. Oferta…

11/04/2014, 13:11 |

John Obi Mikel ben pjese ne listen e transferimeve te mundshme te Chelseas per sezonin e ardhshem, per te grumbulluar fonde per merkaton e ardhshme te veres. Sipas Evening Standard, ne pole position per mesfushorin nigerian eshte Interi, … Lexo me shume

Gazzetta – Inter deshiron Dzeko, por Torres eshte okazioni. Chelsea…

11/04/2014, 11:13 |

Mund te kete nje shtyse ne merkaton e Interit dhe prezenca e drejtuesve zikalter ne mbremjen e Champions League ne Londer eshte konfirmimi.

Thohir dhe bashkepunetoret, sipas Gazzetta dello Sport, kane bere nje sondazh me Chelsean … Lexo me shume

SportMediaset – Thohir ka takuar Paul Ince ne Londer. Tani…

10/04/2014, 13:29 |

A do te vishet zikalter edhe nje Ince tjeter? Sipas asaj qe shkuan SportMediaset, ne udhetimin e tij Londinez, Erick Thohir ka takuar Paul, ish lojtarin Interist, i cili eshte edhe agjenti i djalit te tij Tom qe … Lexo me shume

Presidenti i Racing: “Duam Militon. Ne Itali do jemi brenda disa ditesh”

10/04/2014, 13:25 |

“Jemi shume te interesuar, duam Diego Militon. Do te flasim. Edhe babai i Diegos ka thene se kerkon qe te kthehet tek Racing. E presim”. Fjalet e presidentit te Racing Avellaneda, Victor Blanco, qe ne mikrofonat e calciomercato.com konfirmon … Lexo me shume

Interi sfidon Barcelonen dhe Liverpoolin per Suarezin e ri

10/04/2014, 13:21 |

Sic shkruan Tuttosport, midis lojtareve te vezhguar ne repartin sulmues eshte edhe Kevin Mendez, qe eshte i vitlindjes ’96 dhe ne kete menyre do te ishte nje investim per te ardhmen. Trekuartist uruguajan i Penarol Montevideo, dukej se … Lexo me shume

FcIn1908- Atletico kerkon Icadin: gjithcka eshte e vertete. Simeone provon me…

09/04/2014, 17:46 |

Diten e djeshme ka bere buje lajmi i interesimit te Atletico Madrid ne lidhje me Mauro Icardin, sulmuesin e Interit dhe kombetares Argjentinase.

Sipas asaj qe raporton fcinter1908.it nga burime te aferta me Icardin, interesi eshte … Lexo me shume

Sky – Do te largohen te gjithe ata qe jane ne skadence kontrate. Do te qendroje vetem…

08/04/2014, 18:15 |

Te gjithe lojtaret qe jane ne skadence kontrate do te largohen nga ekipi, vetem Cambiasso ka shanse rinovimi. Keshtu per SkySport24 eshte shprehur Matteo Barzaghi i cili ka folur per merkaton zikalter.

Ja fjalet e tij: … Lexo me shume

Daily Express: Inter preferon Jackson Martinez në vend të Torres & Dzeko.

07/04/2014, 19:51 |

Torres nuk eshte me favoriti per sulmin e Interit, Jackson Martinez ka zene vendin e pare te preferuarit. Kjo eshte konfirmuar nga Daily Express e cila raporton se Inter mund te siguroje ate shume te parave nese shesin … Lexo me shume

CdS: Fernando është ëndrra, ndërsa ka alternativa tjera.

07/04/2014, 19:25 |

Endrra e Interit per mesfushe vazhdon te jete Fernando nga Porto. Kjo eshte zbuluar ne edicionin e lajmeve te mengjesit nga Corriere dello Sport. Edhe pse ky transferim duket i pamundur duke marre parasysh interesimin e disa klubeve … Lexo me shume

Ibrahima Mbaye kalon provimin Livorno: Ne fund te sezonit…

07/04/2014, 12:24 |

Sa me shume kohe kalon, aq me shume behet i sigurte rikthimi i Ibrahima Mbaye ne Appiano Gentile: Lojtari i krahut i cili eshte huazuar nga Interi tek Livorno, eshte i destinuar te rikthehet ne shtepi, sepse shoqeria … Lexo me shume

TS- Eshte Nilton pasardhesi i Cambiassos. Por Ausilio ne Ameriken e Jugut ka pare edhe…

05/04/2014, 10:46 |

Sipas te perditshmes sportive TuttoSport, Piero Ausilio eshte kthyer nga udhetimi i tij ne Brazil dhe Argjentine me lajme te mira. Ds i Interit ka qene prezent ne ndeshjen Boca-River dhe ne disa te tjera ne brazil, per … Lexo me shume

Ne kerkim te mediano. Nilton, Mikel, Casemiro dhe del ne skene Javi Garcia…

05/04/2014, 10:26 |

Inter ne kerkim te nje mediano te ri. Nga siti i tij eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio analizon situaten per emrat qe jane ne listen e drejtuesve zikalter: “Gjuetia per mesfushorin eshte e hapur. Pasi eshte sistemuar … Lexo me shume

Inter, cfare goditje nga Brazili: Vjen Nilton! Lojtari kampion me Cruzeiron i zgjedhur si…

04/04/2014, 21:52 |

Nilton eshte nje nga lojtaret qe ka rene me shume ne sy me Cruzerion e cila eshte shpallur Kampion ne Kampionatin Brazilian, dhe natyrisht mesfushori ka qene mjaft i rendesishem per keta te fundit ne rrugen drejt kurorzimit … Lexo me shume