Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania – Website | April 19, 2014

Scroll to top

Top

merkato

GdS – Inter-Juve, cfare dueli per Dzeko dhe Morata!

18/04/2014, 10:47 |

Nga njera ane Edin Dzeko, dhe nga ana tjeter Alvaro Morata jane midis interesimit te dy klubeve, Inter dhe Juventus. Kete e zbulon Gazzetta dello Sport. “Si per golashenuesin e Manchester City edhe per sulmuesin e Realit, Inter … Lexo me shume

Ne kerkim te mediano. Nilton, Mikel, Casemiro dhe del ne skene Javi Garcia…

05/04/2014, 10:26 |

Inter ne kerkim te nje mediano te ri. Nga siti i tij eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio analizon situaten per emrat qe jane ne listen e drejtuesve zikalter: “Gjuetia per mesfushorin eshte e hapur. Pasi eshte sistemuar … Lexo me shume

Inter ne gjueti per sulmuesin: Dzeko VS Torres, numrat thone qe…

02/04/2014, 16:12 |

Sulmi i Interit per sezonin e ardhshem mund te kete njerin prej ketyre dy emrave: Edin Dzeko ose Fernando Torres. Dy profile te ndryshem per dy te medhenj te futbollit europian, por qe nuk kane megjithate kosto te … Lexo me shume

Dzeko qendron i pari ne liste. Me pas Obi Mikel ose Casemiro

30/03/2014, 10:48 |

Numri i sotem i Gazzetta dello Sport analizon situaten mbi objektivat ne merkaton e Interit, vecanerisht ato qe lidhen me sulmin. “Alvaro Morata – lexohet – eshte gjithmone ne mendimet e zikalterve (me klauzolen e riblerjes nga ana … Lexo me shume

Sky – Mbledhje per merkaton, eshte folur per blerjet, te rinjte, dhe shitjet. Gjithashtu…

29/03/2014, 10:36 |

Balle per balle. Inter eshte mbledhur dje, pas barazimit me Udinesen, per te folur per te tashmen, por edhe per te ardhmen. Mazzarri, Thohir, Ausilio dhe Fassone, te gjithe bashke per te programuar sezonin e ardhshem dhe per te forcuar … Lexo me shume

Inter, Hernandez ne shenjester. Agjenti i Shaqiri: “Kemi interesimin e zikalterve”

20/03/2014, 14:08 |

Pasi ka marre Nemanja Vidic, Inter mund te jete afer per te marre nje tjeter lojtar te Manchester United dhe ai eshte Javier Hernandez. Kete e njofton Daily Express, qe flet per nje tratative ne faze te avancuar. … Lexo me shume

Ne Premier Inter godet akoma: Eto’o enderron rikthimin dhe tashme kemi dhe gatishmerine nga Nani

20/03/2014, 11:22 |

Inter ka konservuar nderkohe sharmin e tij, te pakten ne Angli. Eshte e sigurte per kete Corriere dello Sport, i cili shpjegon se si klubi zikalter eshte akoma nje destinacion e preferuar nga lojtare te ndryshem qe luajne … Lexo me shume

Sky – Obi Mikel ide konkrete. Sulmi per tu perforcuar. Ne mbrojtje…

19/03/2014, 17:26 |

Merkato e Interit nuk eshte ndalur dhe pas ardhjeve te Hernanes dhe Vidic mund te jemi afer nje blerje tjeter me parametra zero qe mund te zbulohet se shpejti. Kete e shpjegon ne SkySport24 ne nje kronike Silvia Vallini e … Lexo me shume

Nga Anglia: “Evra shume prane Interit. Paga e tij…”

13/03/2014, 13:15 |

Shtypi anglez sot ne mengjes raporton qe Inter eshte nje hap larg mbylljes te marreveshjes per blerjen e lojtarit te krahut te Manchester United, Patrice Evra.

Pra, pas Vidic, do te behej fjale per nje tjeter … Lexo me shume

Pasardhesi i Milito, endrra ngelet Dzeko. Alternativa? Varet nga Juve…

05/03/2014, 12:06 |

Goditja e madhe e merkatos te veres zikalter do te perqendrohet me shume mundesi ne sulm. Duhet patjeter te gjendet zevendesuesi i Milito dhe endrra ngelet Edin Dzeko.

Shoqeria zikalter po monitoron situaten e boshnjakut qe … Lexo me shume

Agj. Vidic: “Mungon pak per 100%. Inter vlen sa Manchester dhe ka fituar me shume se Barca…”

21/02/2014, 16:54 |

Nemanja VIdic do te jete perforcimi i pare i merkatos verore per Interin e Erick Thohir. Dje presidenti zikalter ka pranuar qe tratativa eshte e mbyllur me 90% dhe sot ka ardhur edhe konfirmimi i agjentit te lojtarit, … Lexo me shume

Ausilio: “Vucinic-Guarin si Isla ne korrik. Branca mungon? Pyesni ate…”

04/02/2014, 15:15 |

Gjate prezantimit te Ruben Botta, dy nga pyetjet e gazetareve jane drejtuar per Piero Ausilio:

Ndjehet besimi i Thohir pas kaosit Vucinic-Guarin?Keni perfituar nga prezantimi per te bere pyetje te tjera (qesh), nuk duhet te … Lexo me shume

Ausilio: “Hernanes eshte pergjigjia e Interit. E kishim marre qe me pare por…”

31/01/2014, 23:17 |

Flet Piero Ausilio ne Sky: “Hernanes eshte lojtari qe deshironim, kemi folur gjithmone per lojtare funksionale. Besoj qe pergjigjia e klubit ka qene e perpikte. Disa vjet me pare e kishim marre por pastaj ndryshuan rregullat per ekstrakomunitaret. … Lexo me shume

Hernanes: “Kam zgjedhur une te largohem. Mos me urreni! Kam qarre sepse…”

31/01/2014, 10:13 |

Hernanes, ne faqen e tij zyrtare ne Facebook, del hapur: “Miredita! Doja te shpjegoja lotet e mi dje, sepse kam pare qe jane kuptuar keq!! Dhe dje NUK kam qare sepse shoqeria me Igli Taren dhe presidentin po … Lexo me shume