INTER CLUB ALBANIA

Mirë se vini në familjen e të gjithë tifozëve të Interit që flasin shqip kudo në botë. Në këtë website mund të anëtaresoheni direkt tek Inter duke u bërë kështu nje tifoz zyrtar me të drejta të plota, mund të kontaktoni me përfaqesuesit për çdo lloj problematike apo pyetje, mund të lexoni rreth historisë së grupimit tonë si dhe mund të porosisni shumë produkte zikalter! 

Historia

Ishte nisma e Juxhin Rames i njohur nga te gjithe bota zikalter qe flet shqip, nga faqja te cilen ka krijuar ne facebook, Fc Inter Club Albania. E gjitha filloj pas ndeshjes Inter vs Juventus ne 29/10/2011 ku i erdhi idea per te qene sa me prane Interit, Megi Gjongecaj e sapo ardhur nga San Siro kishte pare nga afer grupime te tilla, dhe ishte plotesisht dakort me idene.  Filluam te shkembenim e-mail me dirigjentet e Interit dhe pergjegjesit e Inter Clubeve, kushti ishte te krijonim nje bord drejtues te Inter Clubit, dhe nevojiteshin 7 zikalter te cmendur, e ata i kishim gati miqte tane te me te mire dhe me te cmendur qe aprovuan menjehere idene. I pari ishte Armand Troci i cili u bashkua me ne qe diten e pare,  i cmenduri Rejnis Plaku pranoi menje here te ishte pjese e jona, gjithashtu Erion Maksuti qe gati sa nuk pesoi infarkt nga ideja, Klejvi Drini po ashtu nje i cmendur zikalter si ai nuk mund te mungonte ne bordin tone, dhe me i vogli por jo me pak i rendesishmi, Redon Plaku. Misioni jone ishte tashme te aktivizonim Inter Clubin. Duhet te plotesonim 2 kushte, i pari ishte takimi me drejtorin sportiv te Interit Piero Ausilio,  qe te mernim lejen perkatese dhe per kete na erdhi ne ndihme Ultrasi Interist Laurenti i cili jeton ne Milano. Ai takoi Ausilion, mori te gjitha lejet perkatese dhe keshtu u be nje ure lidhjese ndermejt Interistave Shqiptare dhe vet Interit. Tashme faza me e veshtire kishte kaluar dhe kishte mbetur vetem tu plotesonte numri fillestar i detyrueshem prej 25 Interistash, te cilet ishin te nevojshem per tu themeluar Inter Club Albania.

Anëtarësohu tani!

Mos hezitoni të anëtarësoheni! Faza e parë ka filluar dhe zgjat deri në 30 Qershor.

Inter Club Albania

0
    0
    SHPORTA JUAJ
    SHPORTA JUAJ ËSHTË BOSHKTHEHU NË DYQAN
        PRODUKTE TË NGJASHME