ANËTARËSIMET JANË TË HAPURA – FAZA 1

Bëhu pjesë e FAMILJES zikaltër

Inter Club Albania është grupimi i parë dhe i vetëm i tifozerisë së Interit në Shqipëri i cili njihet zyrtarisht nga vetë F.C Internazionale Milano por gjithashtu edhe Inter Club zyrtar më i madh në Botë për nga numri i anëtarëve. 

Anëtarë NË SEZONIN 23/24

Udhëtime NË GRUP

Vite ICA

Planet e Anëtarësimit

SENIOR RINOVIM

INTER CLUB

35

Anëtarësim për të gjithë zikaltërit që kanë qënë anëtar në sezonin 2023/2024.

SENIOR NEW

INTER CLUB

40

Anëtarësim për zikaltërit qe nuk kanë qënë anëtar aktiv në sezonin 2023/2024.

JUNIOR

INTER CLUB

20

Anëtarësim në Inter Club për të gjithë fëmijët zikaltër nga mosha 0-13 vjeç.

PLUS

INTER CLUB

65

Anëtarësim Senior PLUS një T-Shirt Premium të Inter Club Albania.

Nëse jetoni në Europë apo SHBA, klikoni këtu për t'u anëtarësuar.

WORLD

INTER CLUB

75

Anëtarësim për të gjithë anëtarët që jetojnë në Europë dhe SHBA. Ne çmim perfshihet edhe posta deri ne adresen tuaj ne shtetin ku jetoni. 

PLUS WORLD

INTER CLUB

100

Anëtarësim SENIOR PLUS T-SHIRT për të gjithë anëtarët që jetojnë në Europë dhe SHBA. Ne çmim perfshihet edhe posta deri ne adresen tuaj ne shtetin ku jetoni. 

Pse duhet të anëtarsoheni tek Inter Club Albania?

Kjo është një pyetje që të gjithë ja kane bërë vetes, si anëtaret ekzistues të Inter Club Albania, si ata që duan të antarsohen sërisht këtë sezon që po vjen. Arsyeja pse duhet të anëtarsoheni është se me pajisjen me teserën e tifozit të lëshuar nga Interi dhe që në Shqipëri merret vetëm nëpërmjet Inter Club Albanias, ju beheni tifoz zyrtar të Interit me të drejta të plota. Anëtaresimet janë një proces që përseritet sezon pas sezoni nga Interi dhe janë mënyra me bukur për të treguar dashurinë ndaj ngjyrave zikalter dhe lidhjen me klubin e zemrës. Çdo sezon, klubi mundohet që të jetë afër tifozeve të saj duke ofruar kartën që të bën një tifoz zyrtar të Interit, dhurata të ndryshme dhe avantazhe të shumta që mund ti zbuloni më poshtë. Përveç përfitimeve të shumta, ju fitoni edhe të drejtën të merni pjesë në udhëtimet që zhvillohen disa here në sezon drejt Milanos për të parë Interin duke luajtur kundër rivaleve më të mëdhenj: Milanin dhe Juventusin por edhe në çdo ndeshje në Champions League: qoftë në San Siro por edhe në çdo transferte europiane! Inter Club Albania është aktualisht Inter Club më i madh në Europe për të tetin vit radhazi dhe nuk kemi ndërmend të ndalemi aspak: Eshte koha të vazhdojmë traditen! 🏆

Çfarë përfitoni ju nga anëtarsimi tek Inter Club Albania?

Çdo anëtar përfiton Teseren (kartën) e Inter Club-it e cila do ju identifikojë si një Interist zyrtar, e me të cilën do të keni shumë përfitime si:

► Member Kit (Kit me dhurata) për çdo anëtar JUNIOR dhe SENIOR (NEW)
► 10-20% ulje tek dyqani i Interit në Milano, në San Siro si dhe në dyqanin online Inter Store.
► Mundësinë për të blerë bileta në çdo ndeshje të madhe të Interit me prioritet dhe me ulje në çdo sektor të stadiumit pa asnjë limit sektori.
► Mundësinë për të aplikuar për bileta në çdo transferte europiane në Champions League.
► Mundësinë për të aplikuar për bileta në çdo ndeshje të Boterorit për Klube në SHBA (NEW).
► Mundësinë për të marrë pjesë në udhëtimet drejt Milanos për të parë Interin LIVE disa herë në sezon.
► Mundësinë për të marrë VIP PASS për të vizituar Selinë e Interit dhe Dhomën e Trofeve nëpërmjet shorteve të ndryshme gjatë sezonit.
► Mundësinë për të marrë pjesë në të gjitha eventet ekskluzive që do të zhvillohen në Shqipëri dhe transfertë nga Inter Club Albania.
► Mundësinë për të marrë pjesë në dhjetra shortet që zhvillohen për anëtarët.
► Suport direkt për biletat e ndeshjeve dhe prenotim i udhëtimeve individuale vetëm, në çift apo me familjen tuaj për të parë Interin (NEW)
► Akses të biletat HOSPITALITY në San Siro ku përfshihet edhe darka brenda në San Siro me pamje nga fusha. (NEW)
► Mundësinë për të blerë të gjitha produktet e Inter Club Albania në Tiranë. (NEW)
► Mundësinë për të blerë fanellën origjinale të Interit direkt në Tiranë pranë selisë së re të Inter Club Albania. (NEW)
► Mundësinë për të takuar legjendat dhe lojtarët e skuadrës në varësi të eventeve që ofron Inter dhe Inter Club Albania.
► Mundësinë për tu bërë flamurtar i klubit përpara ndeshjeve më të rëndësishme në San Siro.
► Mundësinë për tu futur në fushë me lojtarët nëse je një anëtar Junior që përmbush kushtet që kërkon klubi.
► Mundësinë për të marrë pjesë në eksperiencën e pritjes së lojtarëve në tunelin e San Siros në ndeshjen e përcaktuar nga Inter. (NEW)
► Mundësinë për tu abonuar të Globo TV vetëm me 1 euro muaj ku keni akses direkt 24/24 te Inter TV. (NEW)
► Mundësinë për të përfituar ulje pranë Argjendari Kashara dhe Cocoshop ne Tiranë. 
► Ulje direkte te transfertat nga Shqiperia duke përdorur RIA Money Transfer që është sponsor zyrtar i Interit. (NEW)
► Ulje të muzeu i Interit në San Siro

Member Kit (Dhuratat e anëtarësimit për këtë sezon janë si më poshtë:

Une nuk kam në plan të marr pjesë në udhëtime. Pse duhet të anëtarësohem?

Pjesëmarrja në një Inter Club nuk është gjithmonë e lidhur me udhetimet në Milano për të parë ndeshjet e Interit live. Pavaresisht se mund të jetë një nga eksperiencat më të bukura për ne që jetojmë larg Milanos, nuk është absolutisht e vetmja. Të bëhesh pjesë e Inter Club Albania do të thotë të jesh pjesë e një komuniteti ku të gjithë janë si ty, tifozë të çmendur të Interit dhe mund të marresh pjesë në dhjetra evente apo shorte ekskluzivë që zhvillohen nga klubi dhe Inter Club Albania për anëtaret e saj. Fakti që do të pajisesh me një kartë zyrtare tifozi dhe emri yt do të figuroje në klubin e zemrës është një krenari më vete. Duke i shtuar këtu dhuratat zyrtare të dërguara nga klubi për çdo anëtar si dhe uljen deri në 20% për çdo produkt të blerë në dyqanin online, e bëjnë anëtarësimin mjaft të vlefshem edhe për ata qe nuk kanë ndermend të udhetojnë drejt Milanos. Për të mos harruar edhe organizimet e shumta mes anëtarëve të Inter Club Albania, që sezonin e ardhshëm do të jenë edhe më të shpeshta.

Sa kushton anëtarësimi tek Inter Club Albania?

Paketat e anëtarësimit janë disa në këtë sezon futbollistik. Më poshtë mund të gjeni me detaje të shpjeguar gjithçka rreth çmimeve:

ANËTARËSIM SENIOR – RINOVIM / 35 EURO
Anëtarësimi Senior Rinovim është i mundur për të gjithë ata tifozë të Interit që kanë qenë anëtarë aktiv në sezonin që sapo kemi lënë pas (23-24) dhe duan të rinovojnë anëtarësimin e tyre përpara datës 30 QERSHOR. Pas kësaj date çmimi do të bëhet njësoj me anëtarësimet e reja.

ANËTARËSIM SENIOR – NEW / 40 EURO
Anëtarësimi Senior New është i mundur për të gjithë ata tifozë të Interit që nuk kanë qenë anëtarë aktiv në sezonin që sapo kemi lënë pas (23-24) dhe nuk ka asnjë limit kohor.

ANËTARËSIM JUNIOR / 20 EURO
Anëtarësimi Junior është i mundur për të gjithë ata tifozë të Interit që janë të moshës nga 0 (zero) deri në 13 (trembëdhjetë) vjeç. Edhe ky anëtarësim nuk ka asnjë limit kohor.

ANËTARËSIM SENIOR PLUS / 65 EURO

Anëtarësimi Senior PLUS është risia e këtij sezoni, ku çdo tifoz i Interit do mund të anëtarësohet por bashkë me anëtarësimin do të mund të bëjë të tijin një t-shirt Premium të Inter Club Albania duke u bërë kështu anëtari “Ultimate” që ndihmon në mënyrë direkte të gjithë mbarëvajtjen e tifogrupit duke mbajtur veshur me krenari simbolet e Interit. Ky t-shirt do të jetë ekskluziv për të gjithë anëtarët PLUS dhe nuk do të ketë mundësi të porositet veç apo në ndonjë moment të dytë dhe e gjitha kjo e bën të veçantë Anëtarësimin PLUS!

ANËTARËSIM + POSTË NË EUROPE/SHBA (SENIOR WORLD) / 75 EURO

Anëtarësimi World quhet anëtarësimi që përfshin në çmim edhe pagesën e postës deri në adresën tuaj të shtëpisë në Europe (përjashtuar Malin e Zi, Kosovën dhe Maqedoninë) dhe në SHBA. Fakti që një tifoz i Interit është larg Shqipërisë nuk do të thotë aspak që nuk duhet të anëtarësohet sepse ndeshjet e Champions League nëpër Europe dhe ndeshjet e Boterorit për Klube në verën e ardhshme në SHBA do të mund të aksesohen vetëm duke qenë një tifoz zyrtar i Interit.

ANËTARËSIM SENIOR PLUS + POSTË NË EUROPE/SHBA (SENIOR WORLD) / 100 EURO

Anëtarësim PLUS World është e njëjta gjë si më lart, por në çmim përfshihet jo vetëm posta, por edhe një t-shirt Premium i Inter Club Albania që vjen bashkë me anëtarësimin PLUS. Për më shumë, lexoni shpjegimin më lart të anëtarësimit PLUS.

Si mund të anëtarësohem?

Mënyra më e thjeshtë për t’u anëtarësuar është duke paguar menjëherë nëpërmjet EasyPay ku mund të përdorni kartën tuaj të Debitit apo të Kreditit në mënyrë të sigurt. Mjafton të klikoni “Paguaj me EasyPay” të një nga paketat në fillimin e kësaj faqe dhe të ndiqni hapat përkatës.

Me EasyPay mund të zgjidhet edhe pagesë në një nga Pikat që EasyPay ka fizikisht çdo qytet të Shqipërisë (më shumë se 500) nëse nuk zotëroni një kartë për të bërë blerje online.

Anëtarësimin mund ta bëni gjithashtu individualisht duke filluar nga sot, 29 MAJ 2024 duke u paraqitur në një nga degët tona në Tiranë, në Prishtinë, Ulqin apo në Shkup.

Për të aksesuar faqen e përfaqësuesve të Inter Club Albania ju lutem klikoni këtu: LISTA E PËRFAQËSUESVE

Anëtarësimin mund ta bëni online gjithashtu nga çdo qytet i Shqipërisë direkt në llogarinë bankare të Inter Club Albania në LEK ose EURO, nëpërmjet RIA Money Transfer por edhe me PayPal.

Ku do të zhvillohen anëtaërsimet?

Anëtarësimet në këtë moment janë të mundura vetëm online në pritje të hapjes së selisë së Inter Club Albania në Zogun e Parë që mendohet se do të jetë gati për rreth një muaj. Nëse keni ndonjë paqartesi se si mund ta beni anetarsimin online, kontaktoni menjehere me Juxhin Rama të ky numër telefoni ne WhatsApp: +355695651111, Maria Sokoli +355689033666 ose Arisel Hajdari: +355695271285.

Anëtarësimet janë të hapura edhe në qytetet e tjera si Durresi, Shkodra, Saranda, Vlora, Elbasani, Lushnja, Fieri, Gjirokastra, Prishtina, Shkupi dhe Ulqini të cilat janë qytete ku Inter Club Albania ka perfaqesuesit e saj e ku anëtarësimet mund ti bëni direkt te ata. Për më shumë informacion, ju lutem të kontaktoni në WhatsApp në numrin e telefonit +355695651111.

Nëse deshironi të anëtarësoheni ONLINE me PayPal, na shkruani menjeherë në +355695651111 në WhatsApp që të merrni edhe LINK për të bërë aplikimin!

Inter Club Albania

0
    0
    SHPORTA JUAJ
    SHPORTA JUAJ ËSHTË BOSHKTHEHU NË DYQAN