ZYRTARE: Në 12 Korrik hapen anëtarësimet e Inter Club Albania!

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Cdo sezon eshte nje sfide me vete, si per skuadren tone te zemres, Interin, si per grupimin e pare dhe te vetem te Interistave Shqiptare, Inter Club Albania,  te njohur nga F.C. Internazionale Milano.
Anetaresimet jane nje proces qe perseriten sezon pas sezoni nga Interi dhe jane menyra me bukur per te treguar dashurine ndaj ngjyrave zikalter dhe lidhjen e forte me klubin e zemres. Cdo sezon, Interi mundohet qe te jete afer tifozeve te saj duke ofruar karten qe te ben nje tifoz zyrtar te F.C. Internazionale Milano, dhurata te ndryshme dhe avantazhe te shumta: qe tek uljet tek produktet zyrtare e deri tek marjen pjese ne evente ekskluzive, takime me skuadren dhe legjendat e Interit e deri tek aksesi i lire i biletave te stadiumit.
 
Tashme sezoni i ri eshte ketu, dhe i komunikojme te gjithe Interistave Shqiptare kudo qe ndodhen se me 12 Korrik 2016, ora 18:00 – 20:00 do te hapen zyrtarisht anetaresimet e sezonit te ri tek Inter Club Albania me nje event per te gjithe anetaret dhe jo vetem. Vendi i perzgjedhur ne Tirane per diten e pare te anetaresimeve eshte Reja.al (foto me poshte), hapësira më e re kulturore në Tiranë, dhe vendi perfekt për ceremoninë e hapjes së anetaresimeve në nivelin e Inter Club Albania. Reja ndodhet ne Tirane tek Galeria e Arteve, ngjitur me Pedonalen ne Bulevardin Deshmoret e Kombit. 
reja.al

Në foto Reja, vendi i përzgjedhur nga InterClubAlbania për ditën e parë të anëtarësimeve në datën 12 Korrik. Reja është hapësira më e re kulturore në Tiranë, dhe vendi perfekt për ceremoninë e hapjes së anetaresimeve të Inter Club Albania.

 

Kete sezon, tek Reja.al gjithcka do te nise me stil: nje event unik qe do te mireprese te gjithe anetaret e rinj dhe ata qe do te rianetaresohen por ne te njejten kohe do te nderoje te gjithe anetaret me besnik te Inter Club Albania e qe jane pjese e saj per te pestin vit radhazi!

Cfare do te ndodhe tek Reja ne daten 12 Korrik?

Fillimisht do te behet prezantimi i hapjes se sezonit te ri te anetaresimeve, gjithcka cfare na pret ne sezonin e ri dhe te gjitha te rejat nga F.C. Internazionale Milano.  Me pas do ta kene radhen anetaret me besnik te Inter Club Albania te nderhohen me cmimin e “mirenjohjes” nga Interi per ndihmen dhe mbeshtetjen e dhene ne keto 5 vite te ekzistences se klubit tone. Ne fund koha per tu bere pjese e Interit: do te shpallet zyrtarisht hapja e anetaresimeve per sezonin e ri 2016-2017, dhe do te mirepriten te gjithe anetaret e vjeter por edhe te gjitha prurjet e reja.

 
Normalisht kete vit dhuratat ndryshojne, gjithashtu edhe karta do te jete nje tjeter, por ne jemi gjithmone te njejtet:

E njejta enderr, i njejti pasion, i njejti perkushtim!

 
Bashke ne sezonin qe po leme pas kemi arritur me te vertete shume:
 • 42 organizime per ndeshjet ne Tirane
 • Pritja dhe nderimi i legjendes Ivan Cordoba ne Tirane
 • Shpallja e Rey Manaj anetar nderi te Inter Club Albania
 • Urimi i ditelindjes se Interit nga sheshi Skenderbej
 • Festimet e fillimit te sezonit dhe te ditelindjes se Inter Club Albania
 • Udhetimi ne Milano (per here te pare me avion) ndaj Juventusit ne Tetor
 • Takimi me legjenden Javier Zanetti ne Appiano dhe foto banerin e InterClubAlbania
 
Jemi InterClub me i madh ne Europe per te dytin vit radhazi, koha per te bere TRIPLETEN! 
 
Me 14 Korrik, Inter Club Albania ju pret ne Tirane, tek REJA.AL! Qendroni ne kontakt me drejtuesit e ICA dhe perfaqesuesit ne qytetet respektive per tu informuar ne kohe mbi cdo aktivitet dhe te rejat me te fundit!
slogan cover

Koha per tu bashkuar me klubin qe ti dashuron!

Jemi nje familje: Inter Club Albania!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”1274,1277,1280,1272,1279,1276,1278,1275,1271,1273,1291,1297″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=yJ5IxQ3uU_s”][/vc_column][/vc_row]

Inter Club Albania

0
  0
  SHPORTA JUAJ
  SHPORTA JUAJ ËSHTË BOSHKTHEHU NË DYQAN
    PRODUKTE TË NGJASHME