X

Menu

Anetaresimet

NE DATEN 04 KORRIK 2019, NE TIRANE @REJA.AL, HAPEN ANETARSIMET TEK INTER CLUB ALBANIA PER TU BERE NJE TIFOZ ZYRTAR I INTERIT!

 

Cfare eshte Inter Club Albania?

Inter Club Albania eshte grupimi i pare dhe i vetem i tifozerise se Interit ne Shqiperi i cili njihet zyrtarisht nga vete F.C Internazionale Milano.

Pse duhet te antarsoheni tek Inter Club Albania?

Kjo eshte nje pyetje qe te gjithe ja kane bere vetes, si anetaret aktual te InterClubAlbania, si ata qe duan te antarsohen serisht kete sezon qe po vjen. Arsyeja qe duhet te anetarsoheni eshte se me pajisjen me teseren e tifozit te leshuar nga Interi dhe qe ne Shqiperi merret vetem nepermjet Inter Club Albanias, ju beheni tifoz zyrtar te Interit me te drejta te plota. Anetaresimet jane nje proces qe perseritet sezon pas sezoni nga Interi dhe jane menyra me bukur per te treguar dashurine ndaj ngjyrave zikalter dhe lidhjen me klubin e zemres. Cdo sezon, klubi mundohet qe te jete afer tifozeve te saj duke ofruar karten qe te ben nje tifoz zyrtar te Interit, dhurata te ndryshme dhe avantazhe te shumta, qe tek uljet tek produktet zyrtare e deri tek marjen pjese ne evente ekskluzive, takime me skuadren dhe legjendat e Interit e deri tek aksesi i lire i biletave te stadiumit. Pervec perfitimeve te shumta, ju fitoni edhe te drejten te merni pjese ne udhetimet qe zhvillohen disa here ne sezon drejt Milanos per te pare Interin duke luajtur kunder rivaleve me te medhenj: Milanin dhe Juventusin. Inter Club Albania eshte aktualisht Inter Club me i madh ne Europe per te tretin vit radhazi: Eshte koha te vazhdojme traditen!

Cfare perfitoni ju nga antarsimi tek Inter Club Albania?

Perfitimet jane te shumta: Pas antarsimit ju perfitoni Teseren(karten) e Inter Club-it e cila do ju identifikoje si nje Interist zyrtar, e me te cilen do te keni shume perfitime si:

► 10-20% ulje tek dyqani i Interit ne Milano, ne San Siro si dhe ne dyqanin online Inter Store.
► Mundesine per te mare pjese ne udhetimet drejt Milanos per te pare Interin LIVE disa here ne sezon dhe gjetjen e biletave pa veshtiresi per ndeshjet me te rendesishme te zikalterve, ne cdo sektor te stadiumit dhe me ulje.
► Mundesine per te gjetur lehtesisht nepermjet Inter Club Albania bileta per transfertat Europiane te Interit me nje cmim shume te favorshem.
► Pervec avantazheve te kartes, Interi jep edhe dhurata te ndryshme per tifozet e saj zyrtare cdo sezon: si flamura zikalter, peshqira zikalter, canta shpine zikalter, shalla zikalter, postera etj. Dhuratat e antarsimit ndryshojne nga nje sezon ne tjetrin! Dhuratat e siper permendura jane dhuruar ne tre sezonet e fundit.
► Porositjen e bluzave te personalizuara te cilat ju identfikojne si pjestar te Inter Club Albanias.
► Mundesine e gjetjes se biletave per ndeshjet me te rendesishme qe luan Interi ne shtepine e tij.
► Mundesine per te mare pjese ne eventet ekskluzive te zhvilluara nga klubi.
► Mundesine per te pare stervitjen LIVE ne Appiano Gentile.
► Mundesine te merni pjese ne aktivitetet e InterClubAlbania ne Shqiperi dhe Itali.

(Keto jane dhuratat e ketij sezoni nga Interi)

Une nuk kam ne plan te marr pjese ne udhetime. Pse duhet te anetaresohem?

Pjesemarrja ne nje Inter Club nuk eshte gjithmone e lidhur me udhetimet ne Milano per te pare ndeshjen live. Pavaresisht se mund te jete nje nga eksperiencat me te bukura per ne qe jetojme larg Milanos, nuk eshte e vetmja. Te behesh pjese e Inter Club Albanias, do te thote te jesh pjese e nje komuniteti, nje komunitet ku te gjithe jane si ty, tifoze te cmendur te Interit. Fakti qe do te pajisesh me nje karte zyrtare tifozi dhe emri jot do te figuroje ne zyrat e Interit eshte nje krenari me vete. Duke i shtuar ketu dhuratat zyrtare te derguara nga klubi per cdo anetar si dhe uljen deri ne 20% per cdo produkt te blere ne dyqanin online, e bejne anetaresimin mjaft te vlefshem edhe per ata qe nuk kane ndermend te udhetojne drejt Milanos. Per te mos harruar edhe organizimet e shumta mes anetareve te Inter Club Albanias, qe sezonin e ardhshem do te jene me te shpeshta. Na duhesh edhe ti per te rritur zgjeruar akoma me shume familjen e Interistave Shqiptare e per te mbetur Inter Club me i madh ne Europe per te tretin vit radhazi.

Sa kushton anetarsimi tek Inter Club Albania?

Anetaresimi tek Inter Club Albania kushton 25 Euro ne sezon. 23.6 shkon pothuajse e gjithe kosto e nje antarsimi sebashku me komisionet bankare si dhe doganen qe paguhet kur teserat dhe dhuratat vijne ne Shqiperi. Pasi behet pagesa, Interi dergon teseren dhe dhuratat per cdo anetar, te cilat nuk jane percaktuar ende per sezonin ne vazhdim. Ndersa 1.4 Euro te mbetura shkojne per fondin e Inter Clubit, i cili perdoret per shpenzime te tipit: pagesa e banderolave qe perdoren ne stadium,  shpenzime te organizimeve te ndryshme, pagesen e hostit te website dhe te domain, etj.

Si mund te anetarsoheni?

Antarsimi eshte pjesa me e thjeshte, mjafton te paraqiteni tek vendi ku do te behen antarsimet, te plotesoni formularin qe vjen nga Italia dhe te beni pagesen. E keshillueshme eshte qe te keni me vete nje mjet identifikimi. Per ata qe nuk ndodhen ne Shqiperi, Inter Club Albania ofron edhe anetaresimin online (PayPal) si edhe anetaresimin me ane te Western Union apo MoneyGram.

Ku do te zhvillohen antarsimet?

Anetaresimet do te zhvillohen ne disa qytete te Shqiperise, ne Kosove dhe ne Shkup. Se pari do te fillojne ne Tirane, ne daten 04 Korrik 2019. Pas kesaj date do te behet publike lista e plote e te gjitha qyteteve ku Inter Club Albania do te udhetoje per te bere anetaresime. Per sezonin e peste radhazi, edhe kete vit, mund te anetaresoheni ONLINE duke perdorur butonin e meposhtem.

PS: Per cdo pyetje apo paqartesi mund shkruani ne WhatsApp tek numri +355 695651111.