Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania – Website | April 21, 2014

Scroll to top

Top

VIDEO – Askush nuk mund ta besoje se si doli topi pas kesaj shtylle te Cambiassos…

19/04/2014, 20:19 |

Tifozet e Interit nuk i besuan syve ne ate momente por edhe Cambiasso vete u shtang per disa momente.

Kur ndeshja ishte 0-0 ne Parma, pikerisht pas penalltise se Cassanos qe u prit nga Handanovic, Cuchu … Lexo me shume

Notat – Rolando i shkelqyer, perseri Handanovic gjigand!

19/04/2014, 16:26 |

8

Handanovic

Prezantohet me nje pritje te pabesueshme pas gjuajtjes me koke te Cassanos. Me pas e hipnotizon duke e prekur topin aq sa te evitonte golin nga 11-metershi. Aq mjafton per te mbajtur porten e paprekur, sepse me … Lexo me shume

Shqyrtim Parma-Inter – Mazzarri nuk ndryshon: 3-5-2 dhe Kovacic nga minuta e pare

19/04/2014, 9:47 |

Pasi ka hasur veshtiresi ne shtepi dhe eshte kthyer te fitorja pikerisht ne sfiden me te veshtire, ate ne Genova, tani per Interin ja ku vjen nje tjeter shkemb i forte per tu kaluar, pengesa e dyte me … Lexo me shume

Formacioni anti-Parma eshte gati! Mazzarri ka vendosur tashme: Kovacic…

18/04/2014, 23:15 |

Formacioni anti-Parma eshte gati. Direkt nga Pinetina, Matteo Barzaghi per Sky tregon zgjedhjet e Mazzarrit per ndesdhjen e neserme: “Interi do te jete i njejti si ai i Genoas. Keshtu 3-5-2: Ne sulm do te jete Icardi-Palacio dhe … Lexo me shume

Rolando: “Te shkojme ne Europa League dhe me pas te flasim per te ardhmen time. E rendesishme…”

18/04/2014, 18:20 |

Etapa e dyte e nje udhetimi drejt Europes. Vjen nje ndeshje direkte dhe pikerisht per ndeshjen kunder Parmes flet Rolando ne mikrofonat e Inter Channel: “Mendoj qe per ne do te jete nje ndeshje shume e veshtire, do te luajme … Lexo me shume

Alvarez dhe Jonathan: Motivet e mungeses ne Parma!

18/04/2014, 17:10 |

Jonathan dhe Alvarez nuk jane grumbulluar per ndeshjen e neserme qe luhet ne oren 15:00 ndaj Parmes. I pari eshte akoma duke u rekuperuar nga demtimi moskular dhe kushtet e tij po permirsohen, por mjeket zikalter sigurisht nuk … Lexo me shume

Interi sapo ka mberritur ne Parma. Nje mega pritje per Icardin nga ana e…

18/04/2014, 16:43 |

Interi ka mberritur pak minuta me pare ne Parma.

Zikalterit jane mirpritur nga qindra tifoze te Interit qe kane pritur autobuzin e skuadres me ore te tera jashte perpara hotelit. Nje brohorime e madhe i eshte … Lexo me shume

Parma-Inter, te grumbulluarit: jashte Jonathan dhe Alvarez

18/04/2014, 14:01 |

Jane 20 lojtare te grumbulluar nga Walter Mazzarri per Parma-Inter, ndeshje e vlefshme per javen e 34 te Serie A 2013/2014 ne program neser, te shtunen 19 prill, ne stadiumin “Ennio Tardini” (ora 15).

Portiere: 1 Samir … Lexo me shume